krzesła biurowe

Ze względu na większą dostępność szerszej gamy materiałów niż kiedykolwiek wcześniej , a ze względu na coraz większą świadomość estetyki historycznych i międzykulturowych , meble 20th – wieku jest chyba bardziej zróżnicowane pod względem stylu , niż wszystkie wieki , że poprzedza go . Pierwsze trzy czwarte XX wieku , takich jak style widział Art Deco , De Stijl , Bauhaus, Wiener Werkstätte i Wiedniu wszystkich prac do pewnego stopnia w modernistycznym idiomu . Szkoła została założona przez Bauhausu Waltera Gropiusa w Weimarze w 1919 roku . Pomimo swojej nazwy , oraz fakt, że jego założycielem byłarchitekt ,Bauhaus powstała z myślą o stworzeniu ” całkowitą ” dzieło sztuki , w którym wszystkie sztuki , w tym mebli będzie ostatecznie pojawić się razem. Projekty mebli , które wynikają z Bauhaus stał się jednymi z najbardziej wpływowych projektów w nowoczesnym stylu.
Ruch Art Deco zaczął się w Paryżu w 1920 roku i stanowił elegancja , glamour, funkcjonalność i nowoczesność . Symetria liniowy Art Deco było wyraźne odejście od przepływających asymetrycznych krzywych organicznych jego poprzednik w stylu art nouveau . Art deco odnotowano spadek popularności pod koniec 1930 i na początku 1940 roku , kiedy to zaczął być wyśmiewany jako przedstawienie fałszywy obraz luksusu , w końcu styl zakończył wyrzeczeń II wojny światowej .
sypialnia
Urodzony z Bauhaus i Art Deco usprawnić style przyszedł po WWII Nowoczesny styl z wykorzystaniem materiałów opracowanych w czasie wojny , w tym sklejki laminowanej , tworzyw sztucznych i włókien szklanych . W nowoczesne meble ciemne złocone , rzeźbione drewno i wzorzystych tkanin ustąpiła błyszczące prostocie i geometrii polerowanego metalu . Formy nowoczesne meble szukać nowości , oryginalności , innowacji technicznych , a ostatecznie przekazane teraźniejszości i przyszłości , a nie to, co się przed nim , jak już style odrodzenie uczynił. To zainteresowanie w nowych i innowacyjnych materiałów i metod produkowane pewną mieszanie dyscyplin technologii i sztuki . Zastosowanie nowych materiałów , takich jak stal w jej wielu formach; sklejki formowanej i tworzyw sztucznych , były formacyjne w tworzeniu nowych wzorów . Zostały one uznane za pionierskie , nawet szokujące, zwłaszcza w tym czasie , w przeciwieństwie do tego, co było przed .

Advertisements